HAKKIMIZDA
Konya'nın ilk Halk Ekmeği : Karatay Halk Ekmek

Beslenmede birinci derecede öneme sahip, sofralarımızın vazgeçilmez bir parçası olan ekmeğin kaliteli hammadde ve yeni teknolojilerle hijyenik ortamlarda üretilmesi tüketicilerinin en büyük arzusudur. Öte yandan teknolojinin her alandaki baş döndürücü gelişimi ekmek üretim tekniklerinde de kendini göstermektedir. Bu hedefle yola çıkan Karatay Halk Ekmek; fabrikalarını baştan aşağıya yenileyerek sektöründe bir ilke daha imza atmıştır.Tünel sistemi ile daha seri ve lezzetli ekmekler üretmeye başlamıştır.

Karatay Halk Ekmek Fabrikası Konya’da kurulan ilk halk ekmek fabrikası özelliği taşımaktadır. Karatay Halk Ekmek; Karatay halkının düzenli, ucuz, sağlıklı ekmek ile un ve undan yapılmış mamül ihtiyaçlarını karşılamak,dağıtmak ve özel teşebbüse öncülük amacını taşır.

Fabrikamızın üretim birimi, diğer birimler ile koordineli şekilde yaptığı çalışmalarla, özellikle 2004 ve öncesine göre çok büyük mesafe almış ve kıyas yapılamayacak başarılar elde etmiştir. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın tükettiği Halk Ekmek, yapılan çalışmalarla her kesimin beğenisini kazanmış ve tercih edilir olmuştur. Karatay Halk Ekmek fabrika personeli; Gıda Mühendisleri tarafından sağlık ve temizlik kontrolünden geçirilmiş olup çift vardiya şeklinde 24 saat kamera eşliğinde kontrol altında çalışmaktadır.

Temizlik üzerine hassasiyetini koruyarak ,her vardiya grubunun çalışma alanına , hijyenik ve temiz bir ortam sağlandıktan geçmesine önem verilir. Üretim alanına açılan tüm kapılar otomatik kartlı geçiş sistemine dönüştürülmüş ve üretim alanının temizliği ve kontrolü için bu kapılardan sadece görevli personellerin geçişi sağlanmıştır. Böylece personel kontrolü izlenebilir hale getirilmiştir. 2000 m2 alandaki işletmemiz yeni teknolojisi ile günde yaklaşık 100.000 adet ekmek üretebilen bir kompleks halini almış, sofralarımızın vazgeçilmez ürünü ekmeğin el deymeden üretimi sağlanmıştır.

“Kaliteli ekmeğin ilk şartı kaliteli undur.” düsturunda ilerleyen Karatay Halk Ekmek ; alınan farklı un örneklerini laboratuar şartlarında yüksek standartlarda incelerke; sorun teşkil etmeyen,gıda mühendisleri tarafından onaylanan unlar üretime dahil edilir. Sofralarımızın yeni lezzeti Karatay Halk Ekmek kalitesi ve gramaj avantajıyla bakkallarda,marketlerde ve özel satış noktalarında sizi bekliyor…

SOFRANIZIN BEREKETİ KARATAY HALK EKMEK...